Dlaczego warto kupować psa z hodowli?

Najważniejsze, żeby pise był z hodowli i miał udokumentowane pochodzenie – posiadał metrykę wydaną przez Związek Kynologiczny w Polsce lub przez związek kynologiczny w państwie, z którego pochodzi szczenię (rodowód eksportowy), miał tatuaż lub/i chip, paszport lub książeczkę zdrowia oraz był po przeglądzie miotu.

Nie należy kupować psa z pseudohodowli, bo to niebezpieczne. Mimo że cena szczeniaka na pewno będzie niższa, nie będziemy mieć pewności, jakie pochodzenie ma pies: czy to tornjak, czy pies w typie tornjaka), czy jest zdrowy, zaszczepiony, itd. A to oznacza często konieczność dodatkowych wizyt u weterynarza, więc dodatkowe koszty – nie tylko na szczepienia.

Jeśli to możliwe, warto odwiedzić hodowlę i porozmawiać z jej właścicielami oraz zobaczyć psy w ich naturalnym, domowym środowisku. Hodowców najłatwiej poznać to tym, że to pasjonaci, którzy poświęcili wszystko dla swoich podopiecznych. O psach, które hodują , wiedzą więcej niż ktokolwiek inny. Właśnie taki specjalista może najlepiej doradzić, jakiego pieska masz wybrać i jaki dla Ciebie będzie najlepszy , ponieważ to wszystko zależy od Waszego stylu życia i od tego, jakiego psa potrzebujesz: na wystawy, do pilnowania obejścia czy do kochania.

Comments are closed.