Szczenię czy starszy pies?

Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkają przyszli właściciele i jakie są ich preferencje osobiste.
Okres wychowywania małego szczeniaka i obserwacja codzienna jego zachowań, tego, jak rośnie i jak się rozwija, jest pięknym i wspaniałym okresem . Szczególną przyjemność sprawia uczestniczenie w jego zabawach. Ale okres ten wymaga dużo trudu , czasu i cierpliwości. Szczególnie nauczenie takiego malucha czystości (częste wyjścia), okres wymiany ząbków z mlecznych na stałe, gdy wszystko gryzie…

Wybór, czy wziąć szczenię , czy trochę większego (bardziej dorosłego) psa , nie zależy tylko i wyłącznie od wolnego czasu ,który jesteście w stanie poświęcić na wychowanie malucha. Również od tego, czego oczekujecie po psiaku. Jeżeli tego, by był dobrym stróżem, towarzyszem i przyjacielem, to wiek nie jest ważny.

Jeżeli macie plany wystawiennicze, a starsze szczenię jest już przyzwyczajone do wystaw i obyte z ringiem, jest to jego zaletą. To bowiem hodowca nauczył już naszego wybranego pupila pierwszych tajników zachowania w takich sytuacjach.

Warto pamiętać, że także nieco starszy psiak szybko przyzwyczai się do nowego domu i do nowej rodziny. To szalenie mądre i inteligentne psy i potrafią docenić każdy dobry gest z naszej strony. Potrafią być oddane całym sercem i całym sobą, jeżeli oczywiście trafią na odpowiedniego właściciela. To od nas zależy, czy będziemy potrafili porozumieć się z naszym nowym przyjacielem.

Comments are closed.