Zanim zdecydujesz się na psa

Zanim kupimy takiego „malutkiego” puchatego, cudownego szczeniaczka, musimy sobie uzmysłowić pewne sprawy.

Kupno psa, jego utrzymanie, opieka nad nim , a przede wszystkim wyżywienie wymagają wcześniejszego przemyślenia , jak również, co jest bardzo ważne , podjęcia decyzji przez całą rodzinę.

Musicie sobie odpowiedzieć na pytania:
– czy naprawdę i na pewno jest Wam potrzebny pies, i to duży;
– czy będzie on mile widziany jako nowy członek rodziny;
– czy też okaże się , że w krótkim czasie ten słodki , malutki kudłacz przemieni się w problem, który jedni rozwiązują, szukając psu nowego właściciela i domu, a inni – wyrzucając psa na ulicę;
– dlaczego chcecie szczeniaka rasy Tornjak;
– kiedy chcecie go kupić;
– jeżeli chcecie go kupić, to z jakiej hodowli ?

Warto pamiętać, że choć dzieci płaczą , lamentują zapewniają ,że będą opiekować się szczeniakiem, to nie jest to odpowiedź na Wasze pytania. One nie są w stanie przyjąć na siebie odpowiedzialności za żywe stworzenie, jakim jest pies. Ich zainteresowanie, które teraz jest wielkie, z czasem osłabnie, a dzieci znajdą inny obiekt zainteresowania. Troska o psa spadnie na dorosłych – a przez pierwsze tygodnie i miesiące przy nowym członku rodziny jest naprawdę dużo pracy. Zaś spacery będą codziennym rytuałem przez całe życie Twojego Tornjaka. Posiadanie psa to również wyzwanie, gdy zbliża się urlop albo pojawiają zdarzenia wymagające czasu i częstych nieobecności dorosłych. To wszystko należy przemyśleć, wziąc pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie szczeniaka.

Comments are closed.